Prezydent nie pomoże

Na początku marca 2013 roku otrzymałem odpowiedź z Kancelarii Prezydenta RP na moje pismo w sprawie o pomoc w rehabilitacji majora Sosnowskiego. Z pisma wynika, że sprawa nie leży w kompetencjach Prezydenta RP.

 Fragment pisma:

Odpowiadając na Pana pismo z dnia 4 lutego 2013 r., skierowane do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, z prośbą o podjęcie działań mających na celu rehabilitację obywatela polskiego Jerzego Sosnowskiego Biuro Obywatelstw i Prawa Łaski uprzejmie informuje, iż merytoryczne rozpatrzenie opisanej przez Pana sprawy nie leży w zakresie kompetencji Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
(...)Prosimy o przyjęcie naszych wyjaśnień ze zrozumieniem.

Całe pismo dostępne poniżej:

 

 

Komentarze 

 
+5 # XYZ 2013-04-18 15:44
Pewnie większość żołnierzy WP nawet nie wie kim był major Sosnowski. O tym wiedzą może co najwyżej absolwenci ze Starych Kiejkut.
Ostatnią deską ratunku byłaby jakaś akcja medialna, powstanie stowarzyszenia itp. Może nacisk stowarzyszeń kombatanckich spowodowałby zmianę stanowiska NPW. Powodzenia w dalszych staraniach, z pewnością się Pan nie podda.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Zacytuj
 
 
+3 # Administrator 2013-04-19 19:12
Mam jeszcze kilka pomysłów i dużo zapału.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Zacytuj
 
 
+3 # Adam 2013-07-17 14:09
22 lata temu rehabilitację Sosnowskiego postulował sam gen.Kiszczak, jednakowoż jego słowa miały już wtedy niewielkie znaczenie. Myślę że przydałoby się tutaj poparcie historyków, prawników, byłych oficerów wywiadu, polityków. O to nie wiem czy aż tak łatwo będzie.Mimo wielu pozycji książkowych, artykułów, serialu "Pogranicze w ogniu",który bądź co bądź sporo osób obejrzało, czy nawet książek i słuchowisk Wołoszańskiego, niewiele osób kojarzy kim był "Rittmeister Georg von Nałęcz Sosnowski".Poza tym znawcy tematu znają wspomnienia Pawła Sudopłatowa, i Zoji Woskriesienskie j - Rybkiny. I wielu może przywołać je jako przyczynek do nie podejmowania tematu rehabilitacji. Niemniej jednak ze swojej strony uważam inicjatywę za słuszną.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Zacytuj
 
 
+1 # Rafał 2022-01-04 08:21
nie można pobrać pisma, załącznik nie działa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Zacytuj