Apel do Prezydenta

W związku z odmową Naczelnej Prokuratury Wojskowej wczęcia procedury kasacji wyroku Wojskowego Sądu Okręgowego Nr 1 w Warszawie skazującego Jerzego Sosnowskiego za zdradę, postanowiłem zaapelować do Prezydenta RP o pomoc w rehabilitacji majora Sosnowksiego

Fragment pisma:

Szanowny Panie Prezydencie, dzisiejszy stan wiedzy nie pozostawia wątpliwości, że wyrok był niesprawiedliwy. Naczelna Prokuratora Wojskowa twierdzi, że nie ma możliwości prawnych do wywiedzenia kasacji wyroku (choć trudno mi przyjąć do wiadomości, że w obiegu prawnym może istnieć wyrok nieprawomocny). Jednakże, pomijając aspekt kasacji wyroku, chciałbym zauważyć, że wiele wybitnych osobistości naszego kraju twierdzi, że Jerzy Sosnowski zasługuje na rehabilitację. Wierzę, że Pan Prezydent, po zapoznaniu się ze sprawą, pomoże przywrócić dobre imię oficerowi Jerzemu Sosnowskiemu.

Całe pismo dostępne poniżej:

Komentarze 

 
0 # XYZ 2013-02-10 18:02
Co do prawomocności wyroku sprawa jest prosta, jeśli zapadł on w czerwcu 1939 roku to do wybuchu wojny po prostu musiał się uprawomocnić i tak należy uznać pomimo braku akt sądowych. Mógłby Pan na poparcie swoich tez sięgnąć do przepisów KPK i przepisów wojskowych z tamtego okresu określających terminy procesowe. Chwała Panu za próbę rehabilitacji tego człowieka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Zacytuj
 
 
0 # XYZ 2013-02-10 18:09
Na Pana miejscu skierowałbym pismo jeszcze do Prokuratora Generalnego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Zacytuj
 
 
0 # Administrator 2013-02-10 19:55
Cytuję XYZ:
Na Pana miejscu skierowałbym pismo jeszcze do Prokuratora Generalnego.

Pismo do Prokuratora Generalnego wysłałem rok temu. Prokuratura Generalna skierowała sprawę do Naczelnej Prokuratury Wojskowej.
Pismo tutaj: jerzysosnowski.info/index.php?option=com_content&view=article&id=9:pismo-do-prokuratora-generalnego&catid=5:rehabilitacja&Itemid=4
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Zacytuj